národní politika kvality

Vyhledávání    
 
cz

Podnikáme odpovědně


Řada malých a středních podnikatelů uplatňuje odpovědné chování jako standardní součást řídících procesů. Oproti velkým podnikům se však jedná většinou o méně formální přístup. Odpovědné chování je jim zcela přirozené a vlastní. Neinformují o něm v rozsáhlých zprávách o společenské odpovědnosti. Působí v daném regionu, zajímají je otázky a témata týkající se jejich nejbližšího okolí. Podnikají odpovědně a pozitivně působí na společnost.

Ke společenské odpovědnosti je vedou většinou silné etické a osobní hodnoty majitelů či zakladatelů. Za každým podnikem stojí zajímavý příběh, který může být inspirací a příkladem ostatním.

Cena za společenskou odpovědnost Podnikáme odpovědně oceňuje malé a střední podnikatele a rodinné firmy, kterým je odpovědné podnikání naprosto přirozené. Jejich odpovědné chování pozitivně ovlivňuje ostatní organizace, ale i samotné spotřebitele. Zvláštní kategorii v ceně tvoří sociální podniky.

Cenu vyhlašuje Rada kvality ČR s Asociací společenské odpovědnostiAsociací malých a středních podniků a živnostníků ČR a P3 - People, Planet, Profit v kategoriích:

 

Podnikáme odpovědně - kategorie

 

Cena za společenskou odpovědnost Podnikáme odpovědně inspiruje média, aby se nezabývala společenskou odpovědností jen velkých firem, ale prostor dávala i silným příběhům ze světa odpovědného podnikání těch menších, mnohdy rodinných firem či sociálních podniků. 

Pro účast v druhém ročníku Ceny je nezbytné zaslat přihlášku a vyplněný dotazník v elektronické podobě administrátorovi soutěže k danému termínu - 31. 8. 2016. 

Ceny vítězům budou předány u příležitosti slavnostního večera ve Španělském sále Pražského hradu v rámci Listopadu - Měsíce kvality ČR.

 

Více informací Vám ráda poskytne:

Bc. Petra Spáčilová

Specialistka pro CSR, Národní středisko podpory kvality

e-mail: spacilova@csq.cz, tel: +420 221 082 237


Dokumenty


Název dokumentu Formát   Velikost Veřejnost  
Statut   318 kB ANO
Přihláška   440 kB ANO
Dotazník - MSP, rodinná firma   160 kB ANO
Dotazník - sociální podnik   164 kB ANO
Vzorový dotazník - jak odpovídat?   177 kB ANO

Přílohy


Název dokumentu Formát   Velikost Veřejnost  
Leták Ceny za společenskou odpovědnost Podnikáme odpovědně   203 kB ANO

 
Copyright (c) 2005 - 2009 Národní informační středisko podpory kvality Vyrobil Internet a design Prosperita